
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 6267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11674
Ext.Price$0.11674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11674 | $0.11674 |
| 10 | $0.05837 | $0.58370 |
| 50 | $0.05246 | $2.62300 |
| 100 | $0.04714 | $4.71400 |
| 500 | $0.04158 | $20.79000 |
| 1000 | $0.03667 | $36.67000 |
| 3000 | $0.03121 | $93.63000 |
| 5000 | $0.02656 | $132.80000 |
